تفوق «کلمه» بر «سلطه»

بسم الله‌الرحمن‌الرحیم
«انّ‌الله لا یغیّر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم»

بیست و دوم بهمن 1357 همانند روز بعثت، روزِ حیاتِ مجدد برای دعوت آسمانیِ خداوندی برای خروج از ظلمتِ شِرک و جهل و حرکت در مسیر نور و روشنایی و عدالت و تحققِ حکومت حق به دست خلق خدا بود. روزی که «کلمه» بر «سُلطه» تفوق یافت و «جُنود الهی» بر «قدرت‌های شیطانی» غلبه کردند.

امروز 38 سال از آن پیروزی می‌گذرد و کلمه انقلاب در جهان پژواک انداخته است. در برابر امواج حق‌جویی و عدالت‌خواهی، صخره‌های مقاومت نظام سلطه فرو می‌ریزد و طنین کلمه انقلاب گوش سنگین مستکبران را نیز آزرده می‌کند. انقلاب چون رودی خروشان پیش می‌رود، ناخالصی‌ها را بیرون می‌ریزد، از سدبندها و موانع عبور می‌کند و با زلال جاری خویش جان‌ها را شادابی می‌بخشد.

امروز 38 سال از پیروزی کلمه توحید می‌گذرد و ستاره بلند آن بر بالاترین نقطه افق، امید به پیروزی نهایی را با ظهور دولت عدالت و صلح نوید می‌دهد.

انقلاب اسلامی هر چند در این 38 سال از معبرها و تنگناهای سختی عبور کرده و گردنه‌ها و عقبه‌های هولناکی را پشت سر گذاشته است ولی هرگز از ادامه راه و استمرار حرکت خویش باز ناایستاده است، هرچند برخی در پیمایش مسیر انقلاب با توقف و یا تغییر جهت از ادامه راه خسته و بازمانده اند، اما پیوستن نسل جدید به اردوی انقلاب عزم یاران و رهروان را بیش از پیش نموده است. امروز انقلاب اسلامی در چهارچوب جغرافیای ایران اسلامی محصور نیست، صدای عدالت‌خواهی، سلطه‌ستیزی و مقاومت آن نه تنها در منطقه اسلامی بلکه در اروپا و امریکا نیز قابل شنیدن است.

امروز جریان انقلاب چنان پر هیبت و رعب‌آور برای نظام سلطه شده است که دیگر پیش‌آهنگان نظام استکباری کاری از پیش نمی‌برند و برای مقابله با آن، «اربابان» خود به میدان آمده‌اند. اینها همه، از مهابت قدرت انقلابِ متکی به اراده الهی است. خداوند این پیروزی را تضمین کرده است تا زمانی‌که انقلاب و انقلابیون در میدان نصرت الهی همانند بنیان مرصوص مستحکم بایستند.

یادآوری این نکته ضروری است؛ دشمن بیرونی، بدون یاری‌گیری از درون، نمی‌تواند به قلعه مستحکم انقلاب نفوذ کند. باید هوشیاری‌ها را افزون کرد، انسجام ملی را تقویت نمود، راه نفود دشمن را چه بر دل‌ها و اراده‌ها و چه بر مرزها و مسیرها باید بست.

دشمن، وسواس خَنّاسی است که از هر دری رانده شود از در دیگر قصد ورود می‌کند و باید که بر هر دری و دروازه‌ای نگهبانی گمارد.

دروازه سیاست را با کیاست، دروازه عزّت را با عزم و شهادت، دروازه رفاه و معیشت عمومی را با اقتصاد مقاومت، دروازه فرهنگ را با بصیرت، دروازه اجتماعی را با همدلی و وحدت و همه و همه را با اتکاء به ایمان و ولایت پاسداری نمود.

امروز سنگرهای انقلاب اسلامی در گوشه گوشه جهان اسلام در مقابله با کفر و استکبار درگیرند سنگرنشینان را باید با امید به دوام راهِ آنها و احترام به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های به میراث رسیده از امام راحل رضوان‌الله تعالی علیه حمایت کرد.

هر چند امروز دشمنان ما به‌‌ویژه نظام صهیونیستی و همپالگی‌های مرتجع آنان در منطقه با پشتیبانی و اشاره دست دولت استکباری امریکا، اشتلم‌بازی می‌کنند و با راه‌انداختن گروه‌های ارعاب و ترور امنیت ملی بسیاری از دولت‌ها را به‌خطر انداخته‌اند، اما نظام جمهوری اسلامی در میادین مختلف در مصاف با استکبار جهانی سرفراز است.

راه‌پیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه 1395 برگ زرین دیگری خواهد بود که امت اسلامی و ملت ایران به آن ببالد و دشمنان به‌ویژه امریکا از کینه و غیض لب بر دندان بگزند و جواب یاوه‌گویی‌های اخیر خود را دریافت کنند.

با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری معظم انقلاب و آحاد ملت شریف ایران به‌ویژه خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران با امید به وعده فتح و نصرت الهی در صفوفی فشرده و با مشت‌هایی گره کرده در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه، قدرت و اتحاد ملی را به نمایش خواهیم گذاشت.

محی‌الدین بهرام محمدیان
19 بهمن 1395

نظرات

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، بیست و دوم بهمن بر ملت ایران مبارکباد

هموطن بر شما و فرد فرد ملت ایران ، پیروزی انقلاب اسلامی مبارکباد

با سلام و احترام
ضمن تبریک سالکرد پیروزی انقلاب اسلامی، از تعبیر استاد محمدیان واقعا لذت بردم و این هوشیاری را تحسین می کنم، انقلاب اسلامی، انقلاب کلمه در برابر سلطه و اختناق بود و پیروزی جنود الهی در برابر قدرتهای شیطانی.
همه با هم با حضور در راهپیمایی سالکرد پیروزی انقلاب پاسخ یاوه گویی های ترامپ را خواهیم داد.

انقلاب اسلامی ،انقلاب عدالت علیه ظلم و ستم و حرکت فرهنگی و اصلاحی در مقابل فساد و ارتجاع بود
این انقلاب بر رهبری و ملت ایران مبارکباد

همه با هم به یک صدا جاودان ایران عزیز ما
انقلاب اسلامی مایه ی جاودانگی ملت ایران است

با تبریک روز پیروزی انقلاب اسلامی ،روز بیست و دوم بهمن
باید خدا را برای داشتن چنین ملت و رهبری بی نهایت شکر گفت. امروز آنچه مردم ایران با حضورشان در راهپیمایی نشان دادند، نستوهی و سربلندی بود. امریکا و همه ی دنیا امروز از مردم ایران جز عشق به اسلام و قران و افتخار به ایران و یکپارچگی برای دستیابی به پیروزی نهایی چیز دیگری ندیدند.
درود بر ملت بزرگ ایران
هموطن به تو افتخار می کنم.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
11 + 8 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.