خیزش ملی ۹ دی، خواب‌های آشفته اربابان فتنه را در هم ریخت

بسم‌الله الرحمن الرحیم
بشکوهی ملّت ایران نتیجه روشن‌بینی و زمان‌شناسی و نستوهی و استواری بر آرمان‌های انقلاب اسلامی است. امروز دوست و دشمن بر این ویژگی معترف هستند و ایران اسلامی را بر همین صفت می‌ستایند. انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته حادثه‌های تلخ و شیرین زیاد دیده است، امّا وحدت و یکپارچگی‌ مردم و رهبری هوشمند آن توانسته‌اند تلخی‌ها را به صبر و استقامت، شیرین‌ کنند و شیرینی‌ها را ضرب‌المثل‌ ماندگار تاریخ سازند. ماجرای تلخ سال 88 که در ادبیات سیاسی از آن به فتنه تعبیر می‌شود، به واسطه بازیگردانان و بازیگران آن خسارتی را به ملک و ملّت تحمیل کرد که اگر تدبیر رهبری و هوشیاری آحاد مردم نبود کشور را در آستانه سقوط قرار می‌ داد.

البته خیزش ملّی نهم دی، خواب‌های آشفته اربابان فتنه را در هم ریخت و به‌جای آن پرچم همبستگی ملّی را در جای جای کشور اسلامی به اهتزاز درآورد.

امروز آنچه از یادآوری این روز مهّم و ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی باید استفاده شود، چند نکته است:

دشمن از ارتداد انقلابی حتی خوّاص ناامید نشده است و همچون وسواس خنّاس در پی ربودن عقل و ایمان کسانی است که در آنها رخنه ای از حبّ دنیا را می بیند و یا اینکه نظام محاسباتی آن را دچار اختلال یافته است.
حضور مردم در صحنه دلدادگی آن ها به اسلام و عظمت ایران و سرسپاری آنها به فرامین رهبری مورد کینه دشمنان به ویژه نظام استکباری و عمّال منطقه ای آنهاست. باید این سرمایه مهم را به هر قیمتی که باشد، پاس داشت و در تحکیم هویت اسلامی،‌ ایرانی و انقلابی مردم به ویژه نسل جوان کوشید.
شاید خاطیان و حتی مجرمان در صورت تنبّه و ندامت قابل بخشش باشند اما نباید پی آمدهای منفی و خسارت‌های تحمیلی به انقلاب و کشور از حافظه تاریخی ملت فراموش شود. یادآوری حماسه نهم دی ماه شکرگزاری به درگاه الهی به جهت نعمت اسلام و رهبری و مردم و همچنین فراموش نکردن ابعاد اجرای توطئه های دشمن به دست جاهلان و یا سرسپردگان از نیروهای خودی است و ضرورت دارد با تکرار این یادآوری بر هوشیاری و غرور ملی و عزّت دینی مردم ایران مکرر در مکرر آفرین گفت.
ما آرزوی روزگاری را داریم که الگوی رفتاری ملت ایران، راهنمای عمل ملت های مسلمان در برخورد با نقشه های نظام سلطه و قدرت های استکباری برای نجات و رهایی کشورهای اسلامی از یوغ آنان باشد. انه علی کل شیء قدیر


محی الدین بهرام محمدیان
1395/10/8

کلیدواژه:

نظرات

نهم دی ماه روز مردم و ولایت و پافشاری بر اجرای قانون و تمکین از قانون
از استاد محمدیان کمال تشکر را داریم که بی هیچ ملاحظه ای یاد نهم دی را گرامی می دارند

نه ده روز الهی در تاریخ انقلاب اسلامی است که علیرغم میل فتنه گران رنگین ، سر سبزی انقلاب و اسلام را در تبعیت از ولایت فقیه جلوه گر ساخت.

اگر اندکی در دل اصحاب فتنه حب وطن ،غیرت دینی و عشق به مردم باشد باید توبه کنند و گرنه ذلت دنیا و آخرت دامنگیرشان خواهد بود. اینهمه فرصت را از دست ندهند!

فتنه گری آغازش انحراف از مسیرحق است که فتنه گران عناصر جاهل در میدان انحرافند و بر اثر جهالت بر انحراف خویش پافشاری می کنند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
15 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.