تسلیت به مناسبت ارتحال آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی قدس سره

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدّها شیئ

خبر ارتحال آیت‌الله العظمی حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی طاب ثراه از مراجع عظام تقلید موجب تأسف و اندوه گردید. آن فقید سعید از یاران امام راحل رضوان الله تعالی علیه و پیشگامان انقلاب اسلامی در دوره ی خفقان نظام شاهنشاهی بودند. ایشان علاوه بر حضور در حوزه ی تبلیغ و تدریس علوم دینی با دغدغه مندی و دلسوزی به عرصه ی فرهنگ و آموزش و تربیت نسل جوان توجه داشت. تاسیس و راه اندازی مدارس و دانشگاه مفید و ارائه ی راهکارهای راه اندازی مؤسسات پژوهشی و آموزشی با همراهی شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی رحمةالله علیهما و احداث مساجد و مراکز دینی نمونه ای از خدمات آن عالم متعهد و انقلابی است.
پذیرش مسؤولیت قوه ی قضائیه در دوران سخت انقلاب اسلامی که درگیر با توطئه ی دشمن خارجی و جنگ تحمیلی و همچنین توطئه ی نفاق داخلی و ترور بود نشانی دیگر از ارادتمندی ایشان به امام و انقلاب اسلامی است.
رجاء واثق دارد جای خالی ایشان در حوزه ی فقه و تحقیق و اجتهاد و خدمات فرهنگی با دوام برکات صدقات جاریه ی آن فقید سعید ترمیم شود.
ضمن عرض تسلیت این مصیبت وارده به مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه ،شاگردان و مقلدان و بیت مکرم و فرزندان ایشان ، از درگاه حضرت ربوبی برای آن فقیه فقید رحمت و غفران واسعه ی الهی و علوّ درجات و همنیشنی با اجداد طاهرینشان را مسألت می نمایم. انّه سمیع الدّعا

سوم آذرماه ١٣٩٥
محی الدین محمدیان

نظرات

خداوند رحمت کند همه یاران راستین امام و رهبری را و به همه ما توفیق رهروی امام و شهدا را عنایت کند

آیةالله اردبیلی رحمةالله علیه مرد فقاهت و سیاست بود که در عرصه ی قضاوت خدمات شایسته ای را برای نظام جمهوری اسلامی انجام داد، خداوند رحمتش کند

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.