عید فطر مبارک باد

بسم‌الله‌ الرحمن الرحیم
عید سعید فطر، عید فرمانبری و اطاعت، عید پاکی و طهارت، عید بندگی و عبادت است که رجعت به فطرت پاک الهی را به انسان روز‌ه‌دار بشارت می‌دهد. فرارسیدن این روز الهی که مایه شرافت، کرامت و افتخار برای اسلام و پیام‌آور آسمانی آن و موجب شادمانی و خرسندی مسلمانان است به تمام صالحان و مخلصان و همه سجاده‌نشینان عبادت رمضانی تبریک و تهنیت می‌گویم.

امید‌ آنکه بعد از یک ماه عبادت و بندگی همانند دروازه‌های رحمت و مغفرت که خداوند در رمضان به سوی ما گشود، ما نیز دریچه‌های فهم و معرفت را به سوی خداوند بگشائیم و با شناختن و پذیرش مسئولیت‌های انسانی و اسلامی خود در این برهه از تاریخ امت اسلامی، گام های مهم و اثرگذاری را در بازسازی معنوی و ترمیم روحیه اخوت اسلامی در بین ابناء جهان اسلام برداریم.

امروز همه شیاطین عالم از شش جهت، اسلام و مسلمانان را مورد هجوم قرار داده‌اند. شیطان گاهی به وسوسه و غمزه و گاهی به مسّ و حلول و جای گرفتن در صدور انسانها به حیله‌های آشکار و نهان، ایمان و آرمان نسل را مورد طمع و هجمه قرار می‌دهد و گاه نیز با زینت و فریب خطاها و لغزش‌ها را بر ما تزئین می‌کند و گاه با امروز و فردا کردن اولویت‌های زندگی ما را به فراموشی می‌سپارد.

در حالی که امروز باید در پناه توحید و همبستگی صفوف، درصدد اعتلاء کلمةاللّه باشیم و رفع گرفتاری از امت اسلامی را با کنار گذاشتن اختلافات و تنگ نظری‌های عقیدتی- سیاسی پیگیری کنیم. قدس در چنگال دشمن صهیونیستی اسیر است، حجاز در تیول ملوک آل سعود گرفتار است،‌ یمن از آتش برافروخته قارونهای نفتی در خود می‌سوزد. عراق و شام و لبنان در آماج تیرهای کینه توزانه امریکا و همراهان و جیره خواران آن روی آسایش ندارد. بحرین به زندان بزرگی تبدیل شده است که زندانبان‌های آن خلیفه انگلیس هستند. در شرق عالم نیز توطئه‌ها بر علیه فرزندان محمد (ص) کم نیست.

اما آنچه ذکر شد گرفتاری‌های برادران و خواهران مسلمان ما در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی است، اما در داخل نیز ما گرفتار شیطان هستیم. شیطان بیش از همه در داخل ما، وحدت و هوشیاری و و ظیفه ‌شناسی ما را نشانه می‌رود. هرروز به رنگی در می‌آید تا با دمیدن در اختلاف سلایق، علایق ملی و دینی را تضعیف کند،‌ مردم را به مسئولان، مسئولان را به همدیگر و همه را به هم بی‌اعتماد و بدگمان سازد. در حالی که ضرورت دارد امروز همگان در تاریکی و امواج فتنه‌ها به مشعل‌ هدایتگر ولایت چشم بدوزیم و با انگشت اشاره او قافله مدنیّت را پیش ببریم.

عید فطر، عید جایزه گرفتن فرمانبران الهی است و عید همیشگی برای همه کسانی است که روز و روزگار خود را پاک از معصیت و نافرمانی خداوند پاس بدارند و به رضایت او گام بردارند.

عید بر شما مبارک باد و هر روزتان همچون امروز، عید باد.

محی الدین محمدیان
28 رمضان‌المبارک 1437

کلیدواژه:

نظرات

با سلام و تحیت
عید فطر ،عید پاکی و پاکبازی و پاک رفتاری را به حضور استاد گرانقدرم و همه ی مسلمانان. به ویژه ملت بزرگ ایران و رهبر گرانقدرمان تبریک عرض می کنم.

انشاالله که رمضان اثر خودش را روی ماها گذاشته باشه ،عید فطر عید پاکی برای ما باشه ، پاکی از گناه ،دوری از فریب ،ترک دشمنی با دوستان خدا ، نرجاندن دل رهبر، دست کشیدن از ویژه خواری و بالاخره برگشتن به اون فطرت الهی .
عیدتون مبارک

سلام
استاد محمدیان
دیر وقتی است که یادداشت نمی نویسید!
حتما کارهای روزمره شما را نیز گرفتار کرده، لطفا سعی کنید شما بر کار سوار شوید

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 4 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.