تسلیت به مناسبت درگذشت شاعر حماسه و غزل، معلم و ادیب متعهد جناب استاد حمید سبزواری

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
خبر درگذشت شاعر حماسه و غزل، سراینده پایداری و مقاومت و معلم و ادیب متعهد و فکور جناب استاد حمید سبزواری موج تأثر و تأسف را در بین اصحاب شعر و ادب و هنر انقلابی برانگیخت.
حمید سبزواری که با سروده‌هایش سپیده ی آزادی را بشارت می‌داد با انگشت اشارت خمینی ای امام، فریاد حکم‌جلوداراست، بربندیم محمل، دور دست‌های افق پیروزی امت اسلامی را در قدس نشانه می‌رفت.
ضمن عرض تسلیت هجرت ابدی این مهاجر الی‌اللّه به خانواده محترم و تمام دوستداران این فرهیخته گران قدر به ویژه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، برای آن مرحوم رحمت و غفران و زیست شادمانه در جوار شهیدان مسألت می‌نمایم. انّه‌ مجیب الدعامحی‌الدین محمدیان
ششم رمضان المبارک ١٤٣٧ مطابق با بیست و سوم خرداد ماه ١٣٩٥

نظرات

خداوند رحمت کند استاد سبزواری را که روح ستیهنده انقلاب اسلامی بود و به زبان شعر ،شعور انقلابی مردم ایران را به حماسه ی ماندگار مبدل ساختند.

مر حبا به شاعر انقلاب اسلامی که شاعر پایدار بر سر پیمان با امام و شهیدان است و با ایمان و عمل صالح حقیقت را بر اوهام ترجیح می دهد و در وادی دروغ و اغواء جولان نمی دهد بلکه روشنگرانه حقیقت را سره و ناب در کام تشنگان معارف می فشارد. سبزواری نمونه ای از این شاعران ولایی و علوی است همچون کمیت و دعبل که سالها چوبه دار خویش را بر دوش کشیدند.

به نظر می رسد ادبیات می تواند هویت انقلابی را تقویت کند لذا درخواست می شود ادبیات حماسی و مقاومت را در کتابهای درسی بیشتر کنید

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.