ارتحال حکیم متألّه. مربی متخلق حضرت آیةالله حاج شیخ محمد شجاعی زنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

خبر درگذشت حکیم متألّه و مربّی مُتَخلَّق حضرت آیةالله حاج شیخ محمد شجاعی زنجانی اعلی الله مقامه، موجب تأثر و تأسف گردید.
آن عالم ربّانی که از دانش آموختگان حوزه ی فقهی و اصولی حضرت آیةالله محقق داماد و امام خمینی رضوان الله تعالی علیهما و پرورش یافتگان محضر فیلسوف عارف علامه ی طباطبایی رحمةالله علیه بود، سالها با تلاش تمام در میدان جهاد و اجتهاد فقه اصغر و اکبر را با هم جمع نمود. همچنانکه در میدان علم وعمل و سیاست و دیانت با عصای تقوا پیش رفت و در تربیت نفوس، نظر و عمل را با هم آمیخت و راه خود سازی و تزکیه را در مسیر بازگشت به سرچشمه ی هستی با الهام و استمداد از اسماء حسنی با چراغ هدایت روشن ساخت و دروس معارف خود را با رساله ی محبت مستند ساخت تا عروج روح در قیام قیامت به کیمیای وصال دست یابد.
حال که دست ما از دامن او کوتاه است آرزومندیم در مواقف حشر ما را در زمره ی اهلِ ولایت مشمول شفاعت اولیاء الهی گرداند و در موقف تجسم اعمال ، محبت به خود را متمثل در ثقل میزان ما سازد.
ارتحال این عالم ربانی را که به حق از تکیه گاه های معنوی مؤمنین به ویژه جوانان مستعد و طالب معارف بود، به شاگردان و علاقمندان ،حوزه های علمیه به ویژه بیت مکرّم آن مرحوم و قاطبه ی مردم زنجان وتهران تسلیت عرض می نمایم و از درگاه حضرت ربوبی علوّ مرتبت و هم نشینی با اولیاء الهی به احترام مولود امشب حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و حضرت امام صادق علیه الصلوة و السلام برای آن رحیل بارگاه الهی مسألت می دارم. و انّه مجیب الدعوات

شب هفدهم ربیع المولود ١٤٣٧ مطابق با هفتم دی ماه ١٣٩٤
محی‌الدین بهرام محمدیان

نظرات

خداوند متعال با پیامبر صلی الله علیه و آله محشور سازد

ضمن تسلیت ارتحال استاد محمد شجاعی ، از تضمین خوب نام کتابهای استاد در متن پیام بهره بردم.

درگذشت آیةالله شجاعی استاد اخلاق و مفسرقرآن و فیلسوف بزرگ را به همه ی دوستداران و علاقمندان تسلیت می گویم .

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
Image CAPTCHA
شناسه امنیتی داخل تصویر را وارد کنید.