سیزدهم آبان ماه

بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی، روز سیزدهم آبان ماه است که در آن روز در سالیان متعدد حوادث سرنوشت سازی برای ملت ایران رخ داده است.
سیزدهم آبان ماه سال هزار و سیصد و چهل و سه، روز تبعید امام خمینی رضوان الله تعالی به کشور ترکیه است که به دنبال اعتراض ایشان به لایحۀ کاپیتولاسیون، مصونیت قضایی اتباع آمریکایی در ایران، واقع شد. بعد از قریب 15 سال در سال 1357 در همان روز، صحن دانشگاه تهران، مشهد دانش‌آموزانی شد که در تظاهرات علیه حکومت وابسته به امپریالیسم آمریکا شرکت کرده بودند و همدوش با سایر آحاد ملت ایران، شعار مرگ بر شاه سر می‌دادند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌دنبال توطئه‌ها و دخالت‌های آمریکا بر علیه انقلاب و پناه دادن به شاه فراری آن نوکر وابسته به آمریکا، خشم ملت ایران با انقلاب دوم که به تعبیر امام رحمة الله علیه به مراتب بزرگتر از انقلاب اول بود، از آستین دانشجویان پیرو خط امام درآمد و لانۀ جاسوسی آمریکا در روز سیزدهم آبان ماه سال 1358 به عنوان مرکز جاسوسی و توطئه و ستاد فرماندهی ضد انقلاب به تسخیر دانشجویان درآمد.
آمریکا در هر یک از این حوادث اتفاق افتاده در سیزدهم آبان، محور شرارت و عامل وقوع آنها بوده است.
اهانت و جسارت به ملت ایران، تحمیل ترور و شهادت، توطئه و دخالت برای براندازی انقلاب اسلامی، سطر اول پروندۀ سیاه آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران در 60 سال گذشته است .
مردم با دریافت و تجربه این واقعیت تلخ، با تسخیر لانه جاسوسی هیمنۀ آمریکا را شکستند و با شعار "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند"، عزم جدی خود را برای مقابله با آمریکا نشان دادند و روز مبارزه با استکبار جهانی را در تقویم اراده ظلم ستیز و استعمار ستیز خویش به ثبت رساندند.
البته آمریکایی‌ها بعد از آن، در سی سال گذشته با تهاجم نظامی، حصر اقتصادی، فشارهای سیاسی، فعال کردن و راه انداختن جریان‌های براندازِ جمهوری اسلامی، در دشمنی با ملت ایران از هیچ چیزی فروگذاری نکردند. ولی امروز مردم ایران، آگاه‌تر و مصمم‌تر از پیش، در برابر آمریکا و استکبار جهانی صف آرایی کرده اند و رهبری نظام با اقتدار بیشتر و با اتکال به قدرت اسلام و حضور مردم، با افزون‌خواهی و سلطه‌گری آمریکا در منطقه و جهان مقابله می‌کند. همچنان‌که جوانان این کشور اعم از دانشجو و دانش‌آموز با بصیرت‌تر از هر دوره‌ای در برابر نفوذ بیگانگان آمریکایی و اروپایی ایستادگی و روشنگری می‌‌کنند و هنوز بر سر این شور را دارند که:

"آمریکا، آمریکا مرگ به نیرنگ تو                خون جوانان ما می چکد از چنگ تو"

امروز ضرورت دارد با حضور فعال در عرصه‌های مختلف و با گرامی‌داشت روز مبارزه با استکبار جهانی و بزرگداشت خاطرۀ شهدای انقلاب اسلامی، دانش‌آموزان شهید، همانند دیروز در بیعتی مجدد با رهبری انقلاب اسلامی در صف‌های فشرده و متحد در میدان عمل و ابتکار و جهاد و اجتهاد، آرمان های انقلاب اسلامی را تا پیروزی نهایی پیگیری نمائیم و بدانیم که آمریکا آنقدر جنایت کرده است که با هفت دریا نیز نمی‌تواند لکه‌های ننگ آن را از دامان خود بشوید.

ولا تهنوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین
محی‌الدین محمدیان
دهم آبان ماه 1394

نظرات

سیزدهم آبان به همه ی مستضعفان آموخت که می توانند چپاول گران را به زباله دان تاریخ بسپارند. سیزده آبان به مسلمانان آموخت که در معبد انسانیت، آزادنه و آگاهانه در برابر والایی های ارجمند مکتب توحید، به نماز بایستند، تنها در برابر «اللّه » به کرنش و سجود بنشینند و جز او، همه را طرد کنند. واقعه ی سیزده آبان به دل های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد. پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس هایی بزرگ از شهادت و رشادت و دلیری به آنان آموخت. در سیزدهم آبان، مردم سرافراز ایران به همه ی مستضعفان جهان نشان داد که دیوار ستم، شکستنی است.

به نظر من پیام سیزده آبان این است که راه های نفوذ امریکا را اببندید و کاری نکنید که امریکا برای بازگشت امیدوار بشود.

چرا بعضی ها می ترسند بگویند سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است؟! مرگ بر امریکا

امریکا همانند شیطان دشمن دین و دنیای ماست ،ان الشیطان لکم عدو مبین از دوستی با شیطان حذر کنید!

امروز که فرمایشات مقام معظم رهبری را بمناسبت سیزده آبان شنیدم از مواضع شما که منطبق با فرمایشات رهبری است لذت بردم ،درود بر روحانی در خط امام و رهبری

به نظر من مبارزه و مقابله با دشمن و دفاع از خود امر عقلانی و خردمندانه است بلکه این امر در انسان فطری است و حتی حیوانات و گیاهان نیز با دشمن و عوامل نابود کننده ی خود مبارزه می کنند.روز مبارزه با استکبار جهانی تنها به امریکا اختصاص ندارد هر کس با ملت ما دشمنی کند باید در مقابل او ایستادگی کنیم البته امریکا شرور ترین و بد نهاد ترین دشمن ملت ایران و همه مظلومان جهان است

سلام در راهپیمایی شرکت می کنیم تا آخرش هم ایستاده ایم

نه سازش ، نه تسلیم ، نبرد امریکا
نسل نو را دریابید پیش از اینکه دشمنان آنان را مورد هجوم فکری قرار دهند

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
8 + 6 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.