تسلیت به مناسبت درگذشت عالم ربانی فقیه نواندیش و مبارز حضرت آیةالله محمد مهدی آصفی رضوان‌الله تعالی علیه

بسم الله الرحمن الرحیم
خبر در گذشت عالم ربانی ، فقیه نو اندیش و مجاهد حضرت آیةالله محمد مهدی آصفی رحمت‌الله علیه موجب تأثر و تأسف گردید. آن عالم مبارز و دور اندیش که در خانواده ای موصوف به علم و تقوی نشو ونمو کرده بود از محضر فقیهان و عالمان بزرگ حوزه های علمیه ی نجف و قم بهره فراوان گرفته و در مجالست و مصاحبت با بزرگانی همچون شهید محراب آیةالله سید اسدالله مدنی ، آیةالله شیخ مجتبی لنکرانی ، آیةالله شیخ محمدرضا مظفر و ... روحیه مبارزه و نشاط اجتماعی در او دمیده شد. دروس خارج فقه و اصول اساطین علمی حوزه همانند آیات عظام خویی ، حکیم ، امام خمینی ومیرزا هاشم آملی و سید عبدالله شیرازی رضوان الله تعالی علیهم او را در تراز بالایی از فقاهت قرار داد که در مواجهه با مسائل مستحدثه با رعایت مبانی فقاهت و ملاک استنباط ، منطبق با مقتضیات زمان و مکان آراء فقهی خود را انشاء نماید. یقیناً استقامت و خلوص ایشان در مسیر مبارزه با طاغوت و مقابله با جور و ستم نظام بعثی و دلدادگی وی به رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی عامل پیش برنده در انسجام مبارزان و سیاستمداران عراقی و همدلی آنان با رهبران و مسؤولان جمهوری اسلامی بوده است . همچنانکه قبول نمایندگی مقام معظم رهبری حضرت آیةالله خامنه ای مدظله العالی از سوی ایشان در نجف نشان دیگری از صمیمیت ومسئولیت پذیری آن عالم آگاه و متعهد در راستای وحدت امت و تقریب مذاهب اسلامی و انسجام طایفه ی امامیه در ایران و عراق وسائر بلاد عربی و غیر عربی است.
ضمن تسلیت ارتحال این روحانی خدوم و عالم مجاهد به ساحت مقدس حضرت حجت أرواحنا فداه ،حوزه های علمیه ی قم و نجف ،مراجع عظام تقلید ،بویژه مقام معظم رهبری مد ظله العالی ،علو مرتبت و رفعت درجات آن فقید سعید را ازدرگاه حضرت حق تعالی مسألت می نماید و برای همه سوگواران و مصیبت دیدگان بویژه بیت معزز جناب ایشان و شاگردان و مستفیدان محضر علمی و اخلاقی آن بزرگوار صبر و اجر درخواست مینماید.

شانزدهم شعبان المعظم ١٤٣٦مطابق با چهاردهم خرداد ١٣٩٤
محی الدین محمدیان

نظرات

فقدان عالمان دینی همانند آیةالله آصفی مصداق کلام نبوی است که فرمودند : اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسده شیء
خداوند ایشان را غریق رحمت کند ،ایشان فقیه ،قران شناس ، متکلم و مجاهد و مبارز بودند

درگذشت آیةالله آصفی را تسلیت می گویم ایشان عالمی مخلص و پاک باخته و به دور از ریاست طلبی و شهرت خواهی بود با آنکه در سطح اعلائی از علم و عمل و مقبولیت بود برای پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی از پذیرش مسؤولیت مستقل حوزوی در حوزه علمیه نجف احتراز کرد و به عنوان نماینده ی مقام معظم رهبری در حوزه نجف انجام وظیفه نمود خدایش رحمت کند و در جوار علی علیه السلام مهمان باشد.

مرحوم آیةالله آصفی مرد علم ومرد عمل بود که در تمام میدان های اجتماعی حضور مسئولانه داشت.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.