دسترسی به آموزش و پرورش با کیفیت از حقوق آحاد ملت است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزیر آموزش و پرورش گفت: دسترسی به آموزش و پرورش با کیفیت برای کودکان لازم‌التعلیم کشور فارغ از جنسیت و قومیت و زبان و نژاد و هر امتیاز دیگری، جزو وظایف و تکالیف قطعی حکومت و از حقوق آحاد ملت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: فراهم کردن مقدمات این امرباید در اولویت‌های برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت باشد و بر اساس اسناد فرادستی مانند سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سند تحول بنیادین آموزش باید توسعه عدالت آموزشی در کانون توجه وزارت آموزش و پرورش باشد.

محمدیان افزود: یکی از راهکارهای دستیابی به این مهم ارائه خدمت ویژه برای دانش‌آموزان مناطق محروم، دانش‌آموزان آموزش و پرورش استثنایی و توسعه دادن مراکز آمادگی و پیش دبستانی در مناطق دو زبانه برای آمادگی بیشتر دانش‌آموزان است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای معلمان و استفاده بهینه و هوشمندانه از فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات آموزشی و روش‌های نوین یاددهی یادگیری و جزو الزامات فرآیند کیفیت‌بخشی به آموزش و پرورش است.

وی به کارشناسان این سازمان توصیه کرد: ضمن رصد پیشرفت‌های نظام‌های آموزشی دنیا، گسترش و مطالعات تطبیقی، با ابتناء به برنامه درسی ملی و توسعه ادبیات اسناد فرادستی نظام تعلیم و تربیت و حوزه‌های علمی و فرهنگی مانند نقشه علمی کشور و مهندسی فرهنگی با الهام گرفتن از آنها نسبت به تولید محتوای جدید آموزشی منطبق با نیازهای علمی و آموزشی کشور و ارتقای معارف دینی و مدنی همانند حقوق اساسی، حقوق مدنی، شهروندی، محیط زیست، بهداشت، سلامت و کار و فناوری اهتمام ورزند.

کلیدواژه:

نظر دهید

1 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.