پاسداشت روز خبرنگار

17 مرداد ماه در تقویم ملی کشورمان با توجه به سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی به دست گروهک متحجر طالبان در افغانستان، به عنوان روز خبرنگار نامیده شده است.

قاطبه خبرنگاران ایران اسلامی در مسیر کسب رضایت پروردگار دانا و توانا، در خط مقدم مبارزه با نظام سلطه خبری استکبار در جهان حضور داشته و دارند و در این راه از بذل جان خویش نیز ابایی نداشته و ندارند.

جمع شهدا و ایثارگران خبرنگار از جمله شهید صارمی و همچنین اعلام آمادگی اخیر جمع کثیری از ایشان برای حضور در غزه و ثبت و نشر ظلمی که از سوی صهیونیست‌های غاصب بر مردم مظلوم آن خطه می‌رود به عنوان نمونه‌های بارز این آرمان‌خواهی مثال زدنیست.

ضمن پاس‌داشت این نامگذاری به جا که یادآور تلاش‌های جهادگونه‌ آن عزیزان به عنوان پرچمداران آگاهی‌بخشی می‌باشد، این روز را به تمامی خبرنگاران در عرصه‌های متنوع خبری و اطلاع‌رسانی تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال توفیق روزافزون برای ایشان مسئلت دارم.

محمدیان

کلیدواژه:

نظرات

هفدهم مرداد ماه یادآور شهادت مظلومانه خبرنگار شهید صارمی و روز خبرنگار است. انسانی وارسته که با اراده ای پولادین برای اطلاع رسانی شفاف و پرده برداری از حقایق و افشای چهره کریه استکبار جهانی، جان شیرین در طبق اخلاص تقدیم جانان نمود تا با شهادتش " روز خبرنگار" را برای همیشه در حافظه تاریخی ملت ایران به ثبت رسانده و چون مشعلی فروزان روشنگر راه رهروان طریقت حق و عدالت باشد.
براهل خرد پوشیده نیست که موفقیت برنامه های جامع از جمله تحول در نظام آموزشی و کتب درسی در گرو همراهی و همسویی ملی است که خبرنگاران با اطلاع رسانی وتحلیل درست، به موقع، سریع و شفاف زمینه آن را فراهم می سازند. لذا به منظور گرامی داشت روز خبرنگار و با الهام از حدیث شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» وظیفه خود می دانم مراتب تشکر و قدر دانی خود را تقدیم داشته ، مزید توفیقات آنان را در مهندسی افکار عمومی جامعه به ویژه دانش آموزان در جهت نیل به اهداف تحول بنیادین که همانا دستیابی به مراتبی از حیات طیبه است از درگاه ایزد منان مسالت نمایم .

با سلام و عرض ارادت
با درود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی، امام الشهدا و شهید صارمی که وجه تسمیه روز خبر نگار را فراهم آورد از شما بزرگوار که به یاد ما صف شکنان جبهه اطلاع رسانی و کسب خبر بوده و اظهار لطف نموده اید تشکر می کنم . به قول آقای ذوالفقاری می دانیم که مشغله شما به دلیل مسئولیت در سازمان پژوهش و برنامه ریزی که به حق مهندسی فکر و رفتار کودکان و نوجوانان میهن اسلامی را برعهده دارد بسیار سنگین و حساس است و این امر ابراز محبت شما را شایسته تشکری مضاعف می نماید.

درود بر شما استاد فرهیخته که گرچه خود در کسوت روحانی هستید ولی از هر قشری به مناسبتی یاد می کنید و زحماتشان را ارج می نهید.

استاد عزیز ،سلام ،مهربانى و صمیمیت توأم با صداقت و صراحت شما همکاران حوزه ی خبر را نسبت به شما ارادتمند ساخته است، یقین دارم که مهربانى را نمی توان قیمت گذاشت. ای کاش همه مسؤولان دانستن واقعیت ها را حق مردم می دانستند و رابطه خود را بر این مبنا با رسانه تنظیم می کردند.نه اینکه بخواهند در مناسبت و غیر مناسبت با هدیه و .... خود را تحمیل کنند و کرامت اصحاب و اهل رسانه را مخدوش سازند.

جناب دکتر محمدیان از ارتباط مسؤولانه و صمیمی شما با رسانه ممنونیم و قدردان لطف شما به خبرنگاران هستیم . با تشکر محمدی

من هم روز خبرنگار را به همه ی خبرنگاران و فعالان عرصه ی خبری و اطلاع رسانی تبریک می گویم ،خدمت استاد عزیز جناب دکتر محمدیان نیز که خود فعال عرصه ی مطبوعات و رسانه هستند و هنوز سر مقاله های ایشان در نشریاتی که سردبیر و یا عضو تحریریه بوده اند، در خاطرها باقی است ،تبریک می گویم . و به همه ی دوستان خبرنگار عرض می کنم که خبرنگاری امری تخصصی است بویژه در حوزه های اجتماعی فرهنگی و آموزشی . لذا باید تلاش کرد مهارتهای فنی و حرفه ای خبرنگاران این حوزه ها بیش از پیش ارتقاء پیدا کند.

صهیونیسم محکوم به شکست است چون بر پایه ی تزویر و دروغ و زور شکل گرفته است و حتی یهودیان را نیز فریب داده است و به اسم آنها به آیین یهود و بشریت ستم کرده است . رسوایی رژیم پلید صهیونیستی و سران جنایتکار آن نزدیک است

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
18 + 1 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.