تسلیت درگذشت معلم متدین و خیّر متعهد شادروان مرحوم مغفور حاج حمید راسخچی زاده طاب ثراه

باسمه تعالی
إنّا لله و إنّا الیه راجعون

سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
خبر درگذشت مرحوم مغفور جناب حاج حمید راسخچی زاده از فرهنگیان متدین و خیّرین متعهد موجب تأثّر و تألّم گردید. آن مرحوم که کار معلمی و تربیت دانش آموزان را با خدمت به محرومان با هم آمیخته بود، در میدان تلاش و عرصه ی خدمت، الگویی از صفا و صمیمیت و سوز و مهربانى را به نمایش می گذاشت.
چندین سالی که بنده از نزدیک با خدمات ایشان در سازمان مرکزی انجمن أولیا و مربیان آشنا بودم، او را در هر کار خیری به ویژه نسبت به دانش آموزان، خانواده های بی بضاعت، مناطق آموزشی محروم، در عرصه های آموزشی، فرهنگی، تربیتی و اقتصادی پیشتاز و پیشگام می دیدم. یک دست او در تجهیز کتابخانه های دانش آموزی و تهیه و اهداء جوائز و ملزومات فرهنگی برای تشویق و ترغیب نونهالان و نوجوانان برای درس و بحث بود و با دیگر دست در تأمین نیازهای معیشتی و آموزشی و فراهم آوردن امکانات اولیه در جهت تأمین راحتی و امنیت خاطر خانواده های دانش آموزان مناطق محروم می کوشید.
او با یک چشم نگران کودکان و خانواده های بد سرپرست بود، اعتیاد را بلای خانمان سوز می دانست و با هر نوع اعتیادی حتی مصرف و سیگار نیز مبارزه می کرد و در این جهت در فعال سازی ستاد مبارزه با دخانیات مى کوشید و کسانی را که به ترک سیگار موفق می شدند، تشویق می کرد و جایزه می داد. با چشم دیگر ، شادمانه آینده ی کسانی را می نگریست که با تأمین فرصت های خود اشتغالی روی پای خود می ایستادند. او را در گرد آوردن یاران خیّر همفکر نیز موفق دیدم، او مورد اعتماد همه بود.
مرحوم حاج حمید راسخچی زاده، مؤمن راسخ قدم بود. او در اواخر عمر به مصداق" البلاء للولاء" دچار ابتلائات شد، بیماری و رنجوری تن از یک طرف، داغ مصیبت فرزند جوان دیدن از سوی دیگر او را سخت فشار داد اما با این همه صبوری کرد و بردباری و زبان شکر داشت و قلبی رضایت مند از خداوند متعال.
امید داریم به بشارت قرآنی " أنّ الله یحبّ الصّابرین" ، او لقاء الهی را در مقام حبّ دریافته باشد. مصیبت درگذشت این فرهنگی مرد خیّر را به جامعه ی تعلیم و تربیت کشور، فرهنگیان و فرهنگدوستان، خانواده محترم و تمام علاقمندان ایشان تسلیت می گویم و رحمت و غفران و جوار رضوان الهی را بر آن بنده صبور و شکور مسألت می دارم.

سیزدهم خرداد هزار و سیصد و نود وسه
محی الدین بهرام محمدیان

نظرات

حاج آقای محمدیان ،خداوند مرحوم حاج آقا راسخچی زاده را بیامرزد و غریق رحمت کند ،او مرد خدا بود. وقتی در زمان مسؤولیت شما به استان لرستان آمده بود در یک روز از اول صبح تا غروب به همه مدارس سر کشی کرد و تعهد کرد نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی را بازسازی کند و این کار را در مدت کوتاهی انجام داد.

یاد گذشتگان بخیر ، چه روزهای بود وقتی بدون هیچ منتی همه در انجمن اولیا جمع می شدند در ساختمان فخر رازی ، از زمان حاج آقای لولا چیان،آقای صدری ، آقای دکتر افروز ، آقای زرهانی ،آقای محمدیان ،مراسم افطار مختصر برگزار می شد بعدا حاضران تعهد می کردند که برای دانش آموزان نیازمند چه کارهای انجام دهند . تعمیرات مدارس محروم ، لباس شب عید ،هزینه معالجه ،سماک و عینک دانش آموزان ،همه مقابل چشمهام مثل فیلم رژه می روند ، خداوند حاج آقا را رحمت کند و به همه تسلیت میگویم

سلام امروز تصادفا از سایت پر محتوای شما استاد بزرگوار بازدید کردم ...هنوز کوچ ایشان را باور نکرده ام...همانطور که رفتن پدرم را باور نکرده ام ...این دو برادر معنای واقعی عاطفه و مهربانی بودند از بچگی با بودن پدرم و عموم عشق و امنیت و مهربانی خداوند را تمام و کمال حس کرده ام ...از خداوند بزرگ سپاسگزارم که توی این مدت لیاقت همسفری با این دو بزرگوار را به من ارزانی کرد....ایشان برای من همیشه زنده هستند...روحشان شاد و یادشان گرامی و دعای خیرشان بدرقه راه ما با احترام

هنوز باورم نمیشه حاج آقا انسان شریفی بودن هنوز دعای ایشان تو گوشم هست . ایشان الگو ی زندگی من هستن و همیشه به یادشون هستم .
خداوند غرق رحمتشون کنند .

مرحوم راسخچی معلم اخلاق که افتخار شاگردی او را قبل از انقلاب در محله جوادیه داشتم و از نزدیک شاهد حمایتهای مالی و معنوی ایشان به محرومان بودم .روحش شاد و یادش گرامیباد | سیروس رهکوی

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
4 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.