امنیت شیعیان در افغانستان بر عهده‌ی کسانی است که حکومت را در دست گرفته اند.

نور خبر: تأمین امنیت شیعیان در افغانستان بر عهده‌ی کسانی است که حکومت را در دست گرفته اند.

محمدیان امام مسجد و جتمع اسلامی نور اظهار کرد: کسانی که در افغانستان قدرت را در دست گرفته‌اند باید امنیت شهروندان خود را از هر طبقه و مذهبی که باشند، تأمین کنند. مرتکبین جنایت برعلیه بی‌گناهانی که در مسجد عیدگاه کابل جان خود را از دست دادند و شیعیان مظلومی که در حسینیه شهر قندوز در نماز جمعه به خاک و خون کشیده شدند ، باید شناسایی و مجازات شوند.
دکتر محمدیان افزود؛ تأمین امنیت برای شیعیان حداقل کاری است که دولت طالبان برای مقبولیت خود بدان نیازمند است. اهمال کاری و یا ناتوانی در تحقق این مهم گمانه‌ی تسویه ‌ی نژادی و مذهبی را در افغانستان بالا می برد. در حالی که شیعیان افغانستان در تأمین امنیت و حفظ یکپارچگی افغانستان و مقابله با دشمنان امریکایی و اخراج اشغالگران بیگانه از پیشگامان جهاد بوده و از هیچ چیزی کم نگذاشته‌اند.رعایت حقوق آنان از الزامات حکومت و استقرار صلح و آرامش در افغانستان است.
امام مسجد نور در ادامه ضمن محکوم کردن این جنایت شنیع و غیر انسانی ضمن دعوت به صبر و وحدت و هوشیاری در قبال توطئه های دشمنان ملت افغانستان، برای شفای مجروحان و مصدومان دعا کرد و صبر و اجر برای بازماندگان و آسیب دیدگان و رحمت پ غفران برای شهدا مسألت نمود. در پایان این مراسم با تلاوت قران و مرثیه سرایی به روح شهدا اداء احترام شد.

تاریخ خبر: 
شنبه, 17 مهر, 1400

نظرات

باید دنیا یکپارچه و همه گیر جنایات آمریکا و وابستگان و هم پیمانان آن بویژه داعش و پاکستان و سعودی و در ادامه قطر و ترکیه را محکوم کند.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.