تغییر سیاستمداران آمریکایی به معنای تغییر سیاستهای منطقه‌ای آمریکا نیست!

به گزارش نور خبر: آیت الله محی‌الدین محمدیان امام مسجد نور در سخنرانی ظهر امروز با اشاره به آغاز ریاست جمهوری جدید در آمریکا گفت: تغییر سیاست‌مداران و دولت‌ها در ایالات متحده به معنی تغییر سیاست‌های این کشور نیست. با وجود اختلاف نظر بین گرو‌ه‌های حاکم، اهداف و سیاست‌های کلی در آمریکا خط قرمزی است که از آن عبور نمی‌کنند. سیاست آمریکا در خصوص کشورهای اسلامی و منطقه‌ی غرب آسیا تغییر نمی‌کند، چرا که این کشورها بازار مصرف تولیدات آمریکایی و خزانه‌ی تامین منابع مالی امریکا است فلذا‌ گردانندگان سیاست های امریکا هرگز اجازه نمی‌دهند کشورهای منطقه به دولت های مستقل و دارای صنایع مادر و تکنولوژی‌های برتر تبدیل شوند.

ایشان به نقش برخی رسانه‌ها و جریان‌های تبلیغی اشاره نمود و اظهار کرد: مایه‌ی تأسف است که برخی رسانه‌ها باعث ایجاد این دیدگاه سطحی در نزد عموم مردم شدند که به تغییرات ظاهری بدون دانستن ریشه‌ی مسائل دل‌خوش باشند.

دکتر محمدیان گفت: اقدامات نژاد‌پرستانه و عوام‌فریبانه رئیس‌جمهور سابق آمریکا که یادآور حکومت نازی‌ها بین دو جنگ جهانی بود و ترامپ واقعا مجسمه‌ی بیشرمی و شرارت و شیطنت بود . مدیریت ناموفق او در همه‌گیری کرونا و اعمال سیاست‌های تبعیض نژادی او علاوه بر رسوایی جهانی او موجب مشکلات داخلی در آمریکا و شتاب گیری زوال قدرت حکومتی امریکا و شکست او در دور دوم انتخابات گردید.
امام مسجد نور با ذکر دو نکته، تحولات اخیر آمریکا را برای امت مسلمان قابل تأمل برشمردند و عنوان کردند:

اولاً: رسانه‌ها ما را فریب ندهند و به دنبال حقیقت باشیم. سنت‌های خداوند را بشناسیم و ایمان بیاوریم که ظلم و جور پایدار نیستند.
آمریکایی‌ها در برابر پایداری اسلامی و جریان مقاومت و مسأله قدس با مسلمانان کنار نمی آیند و پشتیبان سرسخت رژیم صهیونیستی خواهند ماند. ولی ما باید متکی به خدا و اراده‌ی ملتهای مسلمان نهضت خود را پیش ببریم.
ثانیاً: ملت‌های مسلمان ارزش‌های خاص خود را دارند و نباید به رفتن و آمدن رئیس‌جمهور در آمریکا دل‌خوش باشند. باید به ارزش‌های خود وفادار باشیم و سرزمین‌های خود را بدون تکیه بر کشورهای دیگر آباد کنیم.

وی در خاتمه با اشاره به آیه‌ی کریمه و أعدّوا لهم ما استطعتم من قوّة خطاب به حاضران گفت: مسلمانان باید هر نیرو و قدرتی که دارند، برای مقابله با دشمنان‌ آماده سازند و توانایی و قابلیت خود را در زمینه‌های سیاسی با وحدت، در اقتصاد با تولید و در مسائل اجتماعی با توسعه‌ی انسانی، گسترش دهند تا نیازمند قدرتهای غربی نباشند.

تاریخ خبر: 
يكشنبه, 5 بهمن, 1399

نظرات

خب ،مردم کوچه و بازار ما هم می فهمند که سگ زرد برادر شغال است!

دموکراسی امریکایی در ماجرای انتخابات اخیر مثل خر در گل ماند!

متاسفانه امریکا قبله‌ی آمال غربگرایان وطنی است آنها بدون اعتماد به توانایی‌های ملی و هویت انقلابی جوانان برای رفع مشکلات کشور آدرس غلط میدهند.

بایدن ادامه ی اوباماست به رنگ روشن؛ فریب رنگها را نمی‌خوریم!

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
2 + 0 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.