ولادت پیامبر اسلام (ص) آغاز رَستن و رُستن بشریت

بسم الله الرحمن الرحیم
بلغ العلی بکماله
کشف الدجی بجماله
حسنت جمیع خصاله
صلّوا علیه و آله
هفده ربیع الاول خجسته زادروز پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله که مصادف با ولادت مبارک نواده ی بزرگوار ایشان، ششمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام جعفر بن محمد الصادق علیهم صلوات الله اجمعین است، روزی به یاد ماندنی و نقطه ی عطف در تاریخ بشری است. روزی که پیش درآمدهای آن از واقعه ای شگرف و ژرف در تاریخ جان و جهان انسانی خبر می دهد. فرو ریختن بت ها، خشکیدن دریاچه ی مقدس، شکاف برداشتن طاق کاخ سلطنت و خاموش شدن آتشکده نشان از آینده ای داد که نمادها و نمودهای دروغین از خدایگان ثروت و قدرت و شهرت و شهوت در پرتو این ولادت خجسته فرو می ریزند و به جای آن فروغ حکمت و معرفت و رحمت و وحدت تابان می شود.
پیامبر اسلام در روزگاری متولد شد که جز جهل و خرافه و دروغ و افسانه رونقی نداشت و مردمان آن روزگار به غیر از قتل و غارت و شکمبارگی و شهوت به چیزی نمی اندیشند. در تمدنهای بزرگ آن روزگار، در شرق، کفشگر زاده ای حتی به خراجی سنگین اجازه خواندن کلمه را نمی یافت و در تمدن غربی، روم، بردگان در بازی خون گلادیاتورها در برابر قیصر خون آشام طعمه ی مرگ می شدند. در این میانه مردی تولد یافت تا در چهلمین سال زندگی اش پیام الهی را بر بلندای جان انسان ها ندا دهد که ای انسان ها: «قولوا لا اله الّا الله تفلحوا -بگویید جز خدای یگانه، معبودی نیست تا رستگار شوید»
این کلام رمز رَستَن و رُستن بشریت شد تا انسانها در پرتو توحید ببالند و بارور گردند و حق و باطل از هم ممتاز شوند. این آغازی برای رستاخیزی بزرگ در تاریخ آدم و عالم بود که تمدن جاهلی فرو ریزد و مدنیتی نوین بر پایه ی ایمان و عدالت و صلح و سعادت شکل گیرد.
ولادت پیامبر، تولد نور و امید در دیجور ظلم و یأس بشر بود و بشارتی برای آینده ای آکنده رحمت و حکمت. البته یک سده از این ولادت نگذشته بود که دامنه ی دعوت نبوی شبه جزیره را در نور دید و پژواک آن به کاخ کسری و قیصر رسید و نمی از دریای رحمت اسلام بر گستره ی جهان نشست و باز البته صد حیف که شیطان رهزن بر آبشخور و غدیر ولایت راه بست و مانع شد تا جاری زلال آن به بسیط زمین گسترده شود.
امروز درس های این تولد در توجه به این کلام نبوی نهفته است که «بُنیَ الاسلام علی کلمتین : کلمة التوحید و توحید الکلمة» ایمان به یگانگی خداوند و یکپارچه بودن اقدام و عمل آحاد امت در راستای توحید و تجدید قدرت و مجد اسلامی امکان پذیر نیست مگر به شنیدن و تن دادن به این ندای قرآنی؛ «واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرّقوا»
ولادت خجسته ی پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله و تولد رییس مذهب و منادی وحدت حضرت صادق علیه السلام بر همه ی امت اسلامی و پیروان اهل بیت علیهم السلام مبارک و گرامی باد.
۱۶/ربیع الاول /۱۴۴۰
محی الدین محمدیان

نظرات

ولادت نبوی بر همه امت اسلامی مبارکباد
با آرزوی نجات مسلمانان از شر رژیم های فاسد و حاکمان نا لایق آل سعود آل خلیفه آل نهیان و دیگر مزدوران

ای جان جهان محمد
ای خورشید تابان محمد
بتاب بر ظلمتکده عالم
ای فروغ نامیرا محمد

ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وآله و فرزند بزرگوارش امام صادق علیه السلام مبارکباد

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
1 + 12 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.