شب تغییر، شب تقدیر

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا انزلناهُ فی لیلةِ الْقَدر

در زندگی ما انسان ها فرصت هایی پیش می آید که در معرض یک انتخاب جدید برای دگرگونی روند جاری زندگی خود قرار می گیریم. برای برخی این فرصتها طلایی است و از آن برای بهبود وضع خویش بهره مند می شوند و بعضی نیز فرصت ها را می سوزانند و نه تنها از آن بهره نمی گیرند بلکه فرصت ها را به تهدید تبدیل می کنند و یا اینکه با انتخاب غیر منطقی و غیرعقلانی سرمایه های خود را تباه می سازند. اما در هر صورت مسؤولیت این انتخاب ها با خود انسان است. " اِنَّ اللهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حتّی یُغَیِّروُا ما بِاَنـْفُسِهم" تغییر سرنوشت به دست خود انسان است. ولی خداوند از سر لطف برای بندگان خویش، نفحاتی قرار داده است که قرار گرفتن در معرض این نفحات رحمانی، می تواند او را در هنگام اخذ تصمیم و انتخاب یاری برساند. انتخابی همراه با آگاهی و هوشیاری با چشمانی باز و بیدار، متکی بر قانون و حکم الهی همان فرصتی است که در شب قدر برای ما امکان تغییر در جهت کمال و تعالی را فراهم می سازد. اگر چنین انتخابی از ما سر بزند، خداوند نتیجه ی این تغییر را برای ما تقدیر خواهد کرد. تقدیری که می تواند چشم انداز زندگی فردی و اجتماعی را در یک عمر طولانی هزار ماهه (هشتاد و سه سال و اندی ماه) ترسیم کند.
ملتها و امتهایی که سرنوشت خود را در ارتباط با آسمان تقدیر می کنند تا سپیده دم حیات جاودان خویش، در سلْم و سلام با خدا و خلق خدا، با خود و نظام خلقت، زندگی حیوانی را به زندگی انسانی و زندگی عقلانی را به زندگی طیبه ارتقا می بخشند.
خداوند در شب قدر ما را به تغییری که به چنین تقدیری بیانجامد، موفق بگرداند.

نظرات

با سلام
استاد عزیز التماس دعا داریم
انشالله شب قدر شب تقدیر ظهور امام زمان و پیروزی اهل اسلام و صلح و سعادت جهانیان باشد

سلام استاد از یادداشت مفیدتان تشکر می کنم و از شما التماس دعا دارم شبهای قدر انشاالله شب تقدیر خیر ملت ما باشد
همچنین از ذکر روابط ٤گانه ی برنامه درسی ملی در این یادداشت پی بردم که شما واقعا به این برنامه و سند اعتقاد دارید.

آری اگر کسی لیلة القدر را درک کند، به فرصتی دست یافته است که از هزار ماه با ارزشتر است نعمت زیستن در پناه قران و بیعت کردن با انسان کامل که امام زمان خویش است

در شب زیبای قدر که ستاره ها در سوگ بزرگمرد عالم علی محزونند با یاد او که فرمود دشمن ظالم باشید و یاور مظلوم ،آرزوی آزادی قدس را می کنیم.

از مدیر محترم وب سایت درخواست می کنم لطفا متن یا صوت سخنرانی ها ی امسال استاد محمدیان را در ماه مبارک رمضان بار گذاری کنند ، با تشکر

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
3 + 3 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.