تشرف به دین مبین اسلام

واحد فرهنگی و آموزشی مسجد و مجتمع اسلامی نور خبر داد: روز پنجشنبه١٣٩٣/١٢/٢١ بعد از نماز مغرب و عشاء آقای " پابلو گالیگو- PABLO GALLEGO"تبعه ی کشور اسپانیا با حضور در دفتر امام مسجد نور با اقرار به وحدانیت خداوند متعال و رسالت پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و ولایت امیرالمؤمنین علی علیه السلام و فرزندان معصوم ایشان و امامت حضرت حجت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در حضور آیةالله محی الدین محمدیان شهادتین و شهادت ثالثه را بر زبان جاری ساخت و نام اسلامی محمد پارسا را برای خود برگزید.
آقای محمد پارسا گالیگو اظهار کرد من به مدت هشت سال درباره ی اسلام مطالعه کرده و با تعالیم اسلام آشنایی پیدا کرده ام و بر خلاف نظر برخی از غربیها اسلام را دین مهربانی و نوع دوستی یافته ام.
آیةالله محمدیان با بیان اجمالی از عقائد و احکام اسلامی و یادآوری وظایف دینی مسلمانان در برابر خدا و دیگر مسلمانان ، خود و خانواده و طبیعت و محیط زیست و جامعه ی انسانی اظهار کرد اسلام دین برادری است و فضیلت انسانها به تقوا و معرفت الهی است و بهترین مردمان کسی است که نسبت به دیگر بندگان خداوند سودمند و خیر رسان باشد .
دکتر محمدیان در پایان با دعای خیر به ایشان و سایر مسلمانان و آرزوی هدایت و نجات جامعه بشری ، وی با تقدیم یک جلد تفسیر معین تشرف ایشان را به اسلام تبریک گفت و آرزوی عاقبت به خیری برایشان نمود. این واقعه در دفتر تشرف به اسلام مسجد نور ثبت گردید.
تاریخ خبر: 
جمعه, 22 اسفند, 1393

نظرات

سلام آقا محمدپارسا گالیگو تبریک می گویم . و با تشکر از استاد محمدیان

سلام ، حاج آقای محمدیان اتفاقی سایت شما را دیدم و خبر تشرف به اسلام یک شخص خارجی را در سایت شما مشاهده کردم . آیا من و دوستانم می توانیم به صورت حضوری در مسجد سؤال های خود را ازشما بپرسیم ؟ البته تعدادی از دوستانم غیر مسلمان هستند.

جناب حمزه پور عزیز،از حضور شما در مسجد نور استقبال می کنم و در حد امکان و فرصت پاسخگوی پرسشهای فکری و فرهنگی شما و دوستان شما خواهم بود . البته دوستان غیر مسلمان شما را در دفتر امام مسجد و یا کتابخانه می توانم پذیرا باشم. به امید دیدار

شرط پذیرش اسلام چیست؟ اگر کسی مسلمان شد باید از پدر و مادر و برادر و خواهر خود و یا فأمیل های خود که دین دیگری دارند باید قطع رابطه کند؟ وکتاب آسمانی قبلی و پیامبر قبلی را قبول نداشته نباشد؟!

جناب تومانیان، شرط پذیرش اسلام شناخت اجمالی عقائد و معارف اسلامی است که منجر به ایمان مبتنی به معرفت باشد. اقرار به باور های اساس اسلامی که با کلمه ی شهادت " اشهد ان لا اله الاّالله و اشهدانّ محمدا رسول الله " و سایر اصول اعتقادات اسلامی مانند نبوت انبیاء الهی و امامت و معاد فرد را وارد در زمره ی مسلمانان می کند. البته هر مسلمانی تکالیف دینی و شرعی دارد که باید آنها را رعایت کند و به آنها احکام و اخلاق اسلامی گفته می شود.ایمان به انبیاء الهی و کتابهای آسمانی جزو اعتقادات اسلامی است . به عبارتی شخص مسلمان علاوه بر ایمان به حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم و کتاب آسمانی قرآن باید به همه ی پیامبران همچون حضرت نوح وابراهیم و موسی و عیسی علیهم السلام ایمان داشته باشد. بله تحریف هایی که در کتابهای آسمانی همچون تورات و انجیل اتفاق افتاده و یا عقائد غیر واقعی درباره انبیاء مثل پسر خدا بودن حضرت عیسی مسیح علیه السلام مورد قبول اسلام نیست.
ارتباط با پدر و مادر و بستگان با رعایت ادب و اخلاق و احکام اسلامی نه تنها جائز بلکه توصیه شده است.

سلام من هم به این برادر جدیدالاسلام تبریک می گویم .

اسلام دین موافق فطرت انسانی است و احکام و دستورات آن تمایلات و نیازهای فطری را پاسخگوست.

با سلام و احترام، به اعتقاد من اگر زیبایی های اسلام به صورت منطقی ارایه شود قادر است با جذابیهای خود همه دلهای آماده را به سوی خود متمایل بسازد.

دلها دست خداوند است ، او محول الحول و الأحوال و مقلب القلوب والأبصار است . پذیرش اسلام توفیق الهی است.

نظر دهید

Plain text

  • Allowed HTML tags: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
9 + 7 =
حاصل جمع بالا را وارد کنید.